Käsinrakennuksesta dreijaukseen 21.8.-11.9.2024 - Päiväkurssi

Tuotenro: 210824KD

Varastossa: 8

231,77

Ke 21.8., ke 28.8., to 29.8., ke 4.9. klo 10.30-13.00 sekä ke 11.9.2024 klo 10.30-13.30.

Ruukkuja, kulhoja, lautasia, laattoja ja dreijausta… Mitä kaikkea savesta voikaan tehdä? Opi perusasiat keramiikasta ja aloita uusi harrastus!

Kurssilla opiskellaan kolme erilaista käsinrakennustekniikkaa sekä dreijataan ja sorvataan. Opi savityöskentelyn perusteet viiden kurssi-illan aikana. Ohjelmassa on myös pinnankäsittelyä: märkäkoristelua, patinointia sekä lasitustekniikoita. Aiempaa kokemusta savityöskentelystä ei tarvita. Kurssi soveltuu myös kertausta kaipaaville. Kurssin hintaan kuuluvat kaikki materiaalit, opetus, poltot sekä alv 24 %.

Kurssi sopii aloittelijoille.

 

  • Valmiit kurssityöt ovat noudettavissa kahden viikon päästä kurssista

  • Nouda valmiit työt neljän viikon sisällä palautuspäivästä

  • Kurssille otetaan 9 osallistujaa

  • Opettajana savenvalaja Mia Bergström 

  • Tulethan viimeistään 15 minuuttia ennen kurssin alkua jos sinulla on suorittamaton 
  • Kurssi-ilmoittautuminen on sitova. Kurssi on mahdollista peruuttaa maksutta 14 pv ennen sen alkua. Tämän jälkeen tehdyistä peruutuksista perimme puolet kurssimaksun hinnasta. Jos kurssi perutaan alle 24 tuntia kurssin alkamisesta tai sitä ei peruta ollenkaan, perimme koko kurssimaksun hinnan. Edellä kuvatut peruutusehdot koskevat myös sairastumisia. Voit siirtää kurssipaikkasi toiselle maksutta.

    Tulethan kurssille vain terveenä!

Tuotteen lisätiedot


Suosittelemme myös